موزه لوسی مود مونتگومری در جزیره پرنس ادوارد (که با نام اینگل ساید شناخته می شود) برای فروش گذاشته شد. این خانۀ زیبا توسط نوه های لوسی مود مونتگومری (نویسنده رمانهای آنه شرلی) برای فروش گذاشته شده است.

موزه لوسی مود مونتگومری یادآور خاطرات بسیاری است که با رمانهای آنه شرلی پیوند خورده. این خانه محل تولد پدر خانم مونتگومری، Hugh John، و الهام بخش خانۀ آنه بلایت (اینگل ساید) در کتابهای بعدی است. این خانۀ 134 ساله در نوشته های خانم مونتگومری نقش پررنگی داشته، مثلا سگهای چینی (گاگ و میگاگ) و سرویس چای گل سرخ معروف ماریلا.

روبرت مونتگومری 72 ساله (خویشاوند دور مونتگومری) مالک اصلی این خانه است. او گفت که این موزه درآمد زیادی ندارد و زمان جدایی از این خانۀ خاطرات رسیده است. طبق یک مصاحبه با "نشنال پست"، قیمت اعلام شده برای این خانه 349000 دلار است (ماشالله).

امیدواریم صاحبخانه های جدید این مکان تاریخی را گرامی بدارند و خاطرات لوسی مود مونتگومری را نیک و زنده نگه دارند.

برای اطلاعات بیشتر به www.lucymaudmontgomerymuseum.com مراجعه کنید.

اگه اشکالی داشت ببخشین. خودم ترجمه کردم. خودمونیم، کاش یه آدم قابل اطمینان و قدرشناس پیدا بشه و از این خونه مثل چشماش مراقبت کنه. حیف، موزه مونتگومری بسته شد و من نتونستم اونجا رو ببینم. اگه خرابش بکنن... اگه به باغچه اش نرسن... اگه کاری با خونه بکنن که خود خانم مونتگومری هم اونجا رو نشناسه... نه، بهتره بد به دلم راه ندم. نگرانی منم شده مثل نگرانی آنه برای خانه رویاهاش. کاش می تونستم بخرمش. اونوقت مثل چشمام ازش مراقبت میکردم. منم چه خیالاتی میکنم!

منبع خبر: Sullivan Entertainment

برچسب‌ها: نویسنده آن شرلی، ال. ام. مونتگومری، لوسی ماد مونتگومری