سلام. در این پست قراره دو مطلب ترجمه شده از سایت سالیوان رو قرار بدم. اگه تمایل دارین درباره پروژه جدید مگان فالوز اطلاعات کسب کنین، این چند خط پایین می تونه اطلاع رسانی کنه. اما اگه کنجکاو هستین که درباره آنه های معروف تاریخ بدونین، می تونین در ادامه مطلب اون متن رو بخونین.


اما پروژه جدید بازیگر آنه در سریال رویای سبز. ظاهرا این یه مجموعه تلویزیونی کوتاه هست که "دنیای بی پایان" (World Without End) نام داره. این مجموعه از رمان پرفروشی به همین نام ساخته شده که اثر کن فولت هست. 

فیلم دنیای بی پایان، سرگذشت زن جوانی به نام caris (در اصل شارلوت) رو دنبال میکنه که برای بر اندازی ظلم و ستم انگلستان قرن چهاردهم مبارزه میکنه. (وای که من عاشق انگلستان قرون وسطی هستم، مخصوصا لباسها و معماریش. اصلا از لباس مگان معلومه مال اون دورانه)

 

 شاید دیکتۀ یه اسم، روی شخصیت ما تأثیر میذاره! امروز میخوام چند آنۀ معروف رو بهتون معرفی کنم. اونا همگی، روحیۀ بالا، شجاعت در سختی، و خلاقیت منحصر به فردی رو به نمایش گذاشتن.

به نظر می رسه اسم "آنه" ریشۀ عبری و فرانسوی داره؛ و به نظر می رسه در ططول تاریخ، با شخصیتهایی گره خورده که متانت و زیبایی داشتن (معنی این اسم همینه). این اسم بیشتر در خانواده های سلطنتی استفاده میشده؛ مثلا ملکه آنۀ بریتانیا، آنه بولین، و آنۀ کلیوز. چندین قرن قبل، خواننده های زن سلطنتی به دنیا نشون دادن که خانم ها هم میتونن خیلی کارها انجام بدن. مثلا داشتن پست های مهم در دولت.


البته همۀ آنه ها شرافتمند و محترم نیستن. وقتی دزد دریایی بدنام ایرلندی، آنه بونی مجذوب دریای بریتانیا در قرن 18 شد، به دریانورد و مجرمی سریع معروف بود. این دزد دریایی که ملکۀ آبها به حساب می اومد، تعریف دیگه ای از اسم "آنه" ارائه داد و شهرتش تا چند قرن بعد هم ادامه داشت.


یک قرن بعد، آنه برونته (نویسنده و شاعر) این اسم رو بیشتر معروف کرد. رمانهای تاریک و شیطانی اون (اگنس گری، مستأجر عمارت وایلدفل) هنوز هم محبوب هستن. صراحت در صحبت، سبک تاریک و تلخ داستان، و کاراکترهای فراموش نشدنی، جایگاهش رو بین آنه های دیگه مشخص کرده. متاسفانه مثل بقیه خواهر و برادرهاش، در 29 سالگی به علت بیماری سل از دنیا رفت. ظاهراً خانوادگی عمر کوتاهی داشتن.

وقتی ال. ام. مونتگومری برای قهرمان شاعرانه اش در رمانهای آنه شرلی، اسم انتخاب میکرد؛ خوشبختانه این اسم رو مظهر ایستادگی، در کنار حساس بودن قرار داد. مونتگومری فکر نمیکرد حدود 30 سال بعد از منتشر شدن کتابش، یه آنۀ جوان دیگه نویسنده ای میشه که در خیالپردازی و تصورها، خلاقیت داره. آنه فرانک با خاطراتش خیلی زود عقاید دنیا رو عوض کرد (دفترچه خاطرات آنه فرانک) و ثابت کرد که آدم برای شجاع بودن و رویایی بودن، لازم نیست حتما بزرگ باشه.


در طول تاریخ، اسم آنه توسط زنان خیلی خیلی خیلی زیادی استفاده شده. بعضی ها سلطنتی بودن، بعضی ها بدنام بودن و به عنوان به دزد دریایی شناخته میشدن، و بقیه، خب، خیالباف بودن. آیا شما آنۀ دیگه ای می شناسین؟

منبع خبر اول                                    منبع خبر دوم                              (Sullivan Entertainment)

برچسب‌ها: بازیگر آن شرلی، معنی آنه، آنه برونته، آنه فرانک