همزمان با روی صحنه رفتن یک نمایش جدید از داستان محبوب «آن از گرین گیبلز» که شهرتی جهانی دارد، دوستداران این قصه در کارگاه های بحث و بررسی کتاب هم شرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آناربور، این نمایش که اجرای جدیدی از کتاب پرفروش «آن از گرین گیبلز» نوشته لوسی ماد مونتگومری نویسنده کانادایی است، قرار است در مه (اردیبهشت) روی صحنه برود.

همزمان با این نمایش دو کارگاه از سوی کارگردان نمایش ژاکلین کورتو پیش بینی شده که یکی کارگاه بحث و گفت وگو درباره کتاب ، قصه آن، شخصیت ها و ... و دیگری کارگاه فیلمنامه نویسی است که با توجه به همین کتاب برگزار می شود و در آن کارگردان این نمایش درباره چگونگی اقتباس از یک کتاب برای نمایش آموزش می دهد.

کتاب پرفروش «آن از گرین گیبلز» سال 1908 منتشر شد و لوسی ماد مونتگومری،نویسنده آن تلاش داشت تا کتابی مناسب برای همه سنین بنویسد. آن شرلی قهرمان این کتاب دختربچه یتیمی است که سرپرستی اش به یک خواهر و برادر میانسال واگذار می شود،در حالی که این دو نیاز به یک بچه پسر داشتند که به آن ها در کارهای مزرعه کمک کند.

از این کتاب بیش از 50 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده و به بیش از 20 زبان ترجمه شده است. پس از درگذشت نویسنده این اثر، دنباله های متعددی از سوی نویسندگان دیگر برای این قصه نوشته شد و نسخه سینمایی و مجموعه تلویزیونی آن نیز در کشورهای مختلف از جمله ایران به نمایش درآمد.

* از اسم هایی که نوشته شده و ماه های میلادی، میشه حدس زد که این گردهمایی مربوط به خارج از ایران هست.

برچسب‌ها: آن شرلی، آنه شرلی، آنی شرلی