بازیگر آنشرلی

    اِلا بَلِنتاین (Ella Ballentine) بازیگر جوان سینما، تلویزیون و تئاتر، ۱۸ جولای ۲۰۰۱ در تورنتو به دنیا آمده است. از جمله کارهای او می توان به: بیست و پنجمین ساگرد نسخه موزیکال بینوایان (در نقش کودکی کزت و اپونین)، گرفتار (جنیفر)، راز مرگبار کلارا (یکی از شخصیتهای اصلی به نام کیت)، و ایفای نقش اصلی در نمایشی به نام شماره ها (که تحسین بسیاری را هم بر انگیخت) و البته نمایشی درباره ارباب حلقه ها اشاره کرد. او همچنین در کارهای تلویزیونی مثل اولین کریسمسِ بچه (در نقش کارن پندرل)، و تپش های زمان (در نقش مدی رنو) حضور داشته است.

    این دختر چشم آبی [من که خاکستری می بینم ولی توی رزومه اش نوشته آبی] علاوه بر اینکه در دوازده سالگی و سیزده سالگی روی هم رفته ۶ بار نامزد دریافت جایزه شده، مهارت هایی مثل دوچرخه سواری و شنا و صخره نوردی و خوانندگی [احتمالا برای تئاترهای موزیکال] را هم آموخته است. در سال ۲۰۱۳ الا به جشن "جایزه اعتمادِ نویسندگانِ هیلاری وستون" دعوت شد و به عنوان یکی از بازیگران مشهور کانادایی، با خواندن نمایش هایی از پنج عنوان که نامزد جایزه بودند، به مراسم آن شب روح بخشید.
    الای چهارده ساله نقش آن شرلی را در فیلم جدیدی بازی خواهد کرد که قرار است اوایل سال ۲۰۱۶ از شبکه YTV پخش شود.

    البته کارهایی که الا بازی کرده خیلی بیشتر از ایناست ولی من فقط به اطلاعات ویکی پدیا بسنده کردم. با دیدن رزومه کاری این دختر، گریم خوب [این عکس شخصیه و گریم نشده] و البته تهیه کنندۀ کار که نوۀ لوسی مونتگومری هست، مطمئنم که این فیلم دو ساعته رو دوست خواهم داشت. حتی نمونۀ بازی الا رو هم دیدم. هم خوب بازی می کنه، هم به نظرم فیزیک بدنی و صورتش خیلی شبیه توصیفات کتابه؛ مخصوصا وقتی گریم بشه. در آینده عکسهای الا با گریم آنه و کلیپی کوتاه از کارهایی که بازی کرده رو هم قرار میدم. یکی دوتا مصاحبه با بازیگرها هم هست اما ای کاش کسی رو داشتم که بتونه ترجمه اش کنه. متاسفانه زیرنویس انگلیسی ندارن و Listening منم خوب نیست.

    امیدوارم این سازنده ها از شکست "آنه: آغازی نو" حسابی درس عبرت گرفته باشن و به خاطر تنوع و جذابیت (البته از نظر خودشون) و به خاطر یه  آغاز نو، عناصر اصلی اثر رو نابود نکنن. شما رو نمی دونم ولی من اصلا نتونستم با اون فیلم ارتباط برقرار کنم. خیلی بدم میاد از فیلمهایی که میخوان تمام داستان رو از اول تعریف کنن ولی داستانی که تعریف می کنن به هیچ وجه شبیه چیزی نیست که قبلا می شناختیم. فقط نگرانم چون برای این فیلم جدید همش میگن ما میخوایم کاری کنیم که نسل جدید با آنه ارتباط برقرار کنه. خدا رحم کنه؛ امیدوارم تغییراتی ندن که طرفدارها رو دلزده کنه.

منابع: ویکی پدیای Ella Ballentine - رزومه کاری الا در سایت خودش

برچسب‌ها: Anne of Green Gables، الا بلنتاین، Ella Ballentine، فیلم آنشرلی، سریال آنشرلی