سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٢

سلام به همگی. خب، خدا رو شکر سرم خلوت شده و بیشتر میتونم به وبلاگم سر بزنم. احتمالا بیشتر پست بذارم. به زودی خبری رو از سایت لوسی مونتگومری براتون ترجمه میکنم تا ببینیم دنیا برای نویسنده محبوب ما چه کرده.

    34 قسمت از این کارتون پخش شده. آنه و دیانا دیگه بزرگ شدن و طرز تفکرشون باهم فرق کرده. آنه همچنان خیالبافه ولی دیانا واقع بین تر شده. آنه رویاش اینه که توی کالج درس بخونه و معلم بشه اما دیانا ترجیح میده تبدیل به کدبانوی موقری بشه. آنه اولش از اینکه فکر دوستش شبیه خودش نیست ناراحت میشه اما ماریلا بهش گوشزد میکنه که ما نباید چیزایی که خودمون دوست داریم رو به دیگران تحمیل کنیم. این درست نیست و یه جور خودخواهیه.

   بنابراین آنه به این نتیجه می رسه که هرکس برای خودش آرزوهایی داره. نباید انتظار داشته باشیم همه مثل ما باشن و با تحمیل عقاید خودمون به دیگران اونا رو برنجونیم. به همین خاطر به خونه دیانا میره و به دیانا میگه که اشتباه کرده. بعد هم از دیانا میخواد سوگند وفاداریشون رو یه بار دیگه به زبون بیارن تا دوستیشون محکمتر بشه و اگه روزی راهشون از هم جدا شد، چیزی داشته باشن که بهش فکر کنن. 

 

   - من سوگند می‌خورم که نسبت به دوست صمیمی‌ام دیانا، تا ابد وفادار بمانم؛ تا زمانی که خورشید روز بدرخشد و خاکستر سپیده‌دم را به باد دهد. حتی اگر زمانی راهمان از یکدیگر جدا شود، قلب‌هامان در کنار هم خواهد ماند.

   - من سوگند می‌خورم که نسبت به دوست صمیمی‌ام آنه، تا ابد وفادار بمانم؛ تا زمانی که خورشید روز بدرخشد و خاکستر سپیده‌دم را به باد دهد. حتی اگر زمانی راهمان از یکدیگر جدا شود، قلب‌هامان در کنار هم خواهند ماند.

نیرنگ‌ها در همدلی‌های پاک...

بی‌رنگ و پوسیده‌اند.

من قلبم برای این همدلی‌ها و دوستی‌ها...

می‌تپیده و خواهد تپید

و عطشان کویری این راه را سیراب خواهد کرد.

و آنگاه غنچه‌های دوستی...

ره به دل خواهند یافت

و شکوفا خواهند شد.

من همیشه در آرزوی دوستی‌های صادقانه...

بوده‌ام و خواهم بود.

دانلود با کیفیت بالا (mp4)     دانلود صدای دکلمه (mp3)     دانلود برای گوشی‌های قدیمی (3gp)

برچسب‌ها: دانلود دکلمه آنشرلی، دانلود دکلمه آن شرلی، دکلمه آن شرلی، دکلمه آنشرلی